Visatos fantomas – tai jaudinantis, tamsosios visatos tyrinėjimas, nuo didžiojo sprogimo ir visatos formavimosi iki planuojamų įspūdingų atradimų – judėjimo laike. Filme atskleidžiami pažangiausi tyrimai, kuriuos atlieka viso pasaulio mokslininkai, o visa informacija pateikiama patraukliai ir sužadinant žiūrovų smalsumą. Filmas neatsiejamas nuo gamtos mokslų, fizikos, matematikos, technologijų pamokų. Tad moksleiviai bus visapusiškai įtraukti į mokymosi programą.
Filmas – skirtas vyresnių klasių moksleiviams nuo 15 metų.
Saulė mūsų pasaulį apšviečia jau daugiau nei keturis su puse milijardo metų. Šviesą, kuri šildo mus, esame pajutę kiekvienas kada nors gyvenęs žmogus. Saulė – tai artimiausia mūsų žvaigždė, mūsų planetos jėgainė, energijos šaltinis, varantis mūsų vėjus, orą ir visą gyvenimą.
Anksčiau saulės stebėjimas buvo vienintelis būdas rodantis laiką praeities civilizacijoms.
Nors saulė mums atrodo labai didelė ir karšta, tačiau ji yra tik tipiška nykštukinė žvaigždė, kuri kiekvieną sekundę sunaudoja 600 milijonų tonų vandenilio ir yra 500 kartų masyvesnė nei visos planetos kartu sudėjus.
Kviečiame atrasti mūsų žvaigždės paslaptis mobiliame planetariumo seanse ir išvysti niekada nematytus Saulės paviršiaus vaizdus. Pažadame, kad įtrauks kiekvieną!
Trukmė – 24min.
Edukacinėje programoje keliausime po kosmoso platybes: žvaigždynus, planetas, galaktikas, net po juodają skylę!
Žvaigždėtas dangus yra tarsi nykstantis lobis, nes miestų keliama šviesos tarša pradangina vaizdus, esančius kosmose. Tai kelia grėsmę ne tik astronominiams stebėjimams ir atradimams, bet taip pat trikdo laukinę gamtą bei daro įtaką žmonių sveikatai. Geltona šviesa virš miestų ir miestelių – labai aiškiai matoma iš kosmoso yra kuo puikiausias įrodymas, jog milijardai energijos yra išvaistoma veltui, apšviečiant dangų.
Tai edukacinis filmas, kuriame pristatomos problemos, susijusios su šviesos tarša, energijos švaistymu. Siūlomi veiksmai, kurių žmonės galėtų imtis, kad padėtų sumažinti šias problemas bei kaip atsakingai naudotų šviesą.