Tai spalvų kupina pamokėlė, kurioje vaikai susipažins su mandalų kūrimu ir jos atsiradimo istorija bei svarba mūsų gyvenimui. Mandala – tai vidinio žmogaus pasaulio, žmogaus dalios atspindys. Kartu pasinersime į spalvoto smėlio terapiją, kuri leis laisvai išreikšti savo mintis, emocijas, nuotaikas. Ugdysime vidinę harmoniją, savęs pažinimą, susikaupimą, didesnį pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis. Susipažinsime su Rytų kultūros mandalų kūrimu ir sužinosime kaip jos pasireiškė lietuvių kultūroje. Klausysimės meditacinės muzikos ir susikursime aplinką su atviru ir nuoširdžiu buvimu kartu. Kiekvienas vaikas pasigamins po nepaprastą prisiminimą – mandalos piešinį, kurį galės parsinešti namo, o įgyta patirtis moksleiviams padės kituose ugdymosi procesuose bei visuomeninėje veikloje.

Edukacijos trukmė apie 1- 1,5val. Kaina – 4Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius: 15-30asm. Atvykstame pas Jus į svečius.

Edukacija gali būti finansuojama Kultūros paso: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1797
Vyresniems moksleiviams: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4281

Pasitikime VELNIŠKAS UŽGAVĖNES ir išvykime žiemą iš kiemo!!! Tai nuotaikinga Užgavėnių edukacija vaikams, kurios metu susipažinsite su šventės prasme ir tradicijomis. Sužinosite, ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginame Morę ir kuo ypatingos lašininio ir kanapinio kovos. Besiklausant linksmų pasakojimų gaminsime spavingąsias Užgavėnių kaukes su papjė mašė technika ir keliausime gąsdinti žiemos! Su visomis edukacijai skirtomis priemonėmis atvykstame į Jūsų pasirinktą vietą, Jums tinkamu laiku.

Edukacijos trukmė 1,5val. Kaina- 5Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius: 15-30asm. Atvykstame pas Jus į svečius.

Edukacija gali būti finansuojama Kultūros paso: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1788

VELYKOS – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Kiaušinis nuo pagonybės laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, o Velykų numargintiems kiaušiniams būdavo priskiriamos ypatingos, magiškos galios. Tad šioje edukacijoje kiekvienas, net ir pats mažiausias ar vyriausias, galės išbandyti mūsų senolių paliktą tradicinį margučių marginimo būdą natūraliu vašku. Išgirsite įdomiausias istorijas apie šv. Velykas, šventės tradicijas, sužinosite apie margučių spalvų ir raštų reikšmes bei patys nusimarginsite gražiausius velykinius margučius! Edukacijos metu lavinsime kūrybingumą, ugdysime kritinį mąstymą, diskutuosime kodėl svarbu saugoti savo paveldą, skatinsime pagarbą ir toleraciją vieni kitiems. Saugokime ir perduokime senąsias tradicijas vieni kitiems!

Edukacija Kultūros pase: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1784
Edukacija vyresniems Kultūros pase: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/535

Tai labai smagus ir naujas kiaušinių marginimo būdas – marmuravimas. Margučiai įgauna gražiausių spalvų marmuro efektą. Marginame putplasčio kiaušinius ir darome dekoraciją Velykoms. Edukacija tinkama ir mažesniems vaikučiams.

Edukacijos trukmė ~45min. Kaina – 5Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius: 15-30asm.

Atvykstame pas Jus į mokyklą, darželį ar kitą įstaigą.

“Mama – tai brangiausiais žodis žemėje, į jį sutelpa visi kiti”.

Pasveikinkit savo brangiausias mamas su labai jautriu sveikinimu, pasakytu vaikų žodžiais.
Pamokėlės metu gaminsime niekada nenuvystančias dideles gėles iš krepinio popieriaus ir kursime filmuką apie mamas. Galvosime kokios yra brangiausios mamos, už ką labiausiai jas mylime, kokius gražius žodžius norėtume palinkėti… Nufilmuoti žodžiai bus sujungti į vieną bendrą filmuką-sveikinimą, kurį galėsite padovanoti mamytėms renginio metu, ar nusiųsti asmeniškai su pagamintomis gėlėmis.  Nuoširdžiausi jausmai ir įspūdžiai tikrai garantuoti!

Filmuko tema gali būti ne tik apie mamas. Galime kalbinti vaikus ir šeimos tema – Šeimos dienai.

Edukacijos trukmė ~1,5val. Kaina – 5Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius: 15-30asm. Atvykstame pas Jus į svečius.

Kviečiame į Advento vainiko gamybos dirtuvėles, kurios metu pasigaminsite ne tik gražiausius vainikus, bet ir sužinosite Advento laikotarpio reikšmę plačiąja prasme. Bibliniais laikais, regis, visi žinojo, kaip pasitikti TAI, kas ateina. Žinojo, tikėjo ir mokėjo laukti. Tarsi visa žmonijos istorija iki Kristaus buvo Adventas – laukimo metas. O kaip visa tai suprasti šiandien, technologijų ir skubėjimo amžiuje? Todėl edukacijos metu ir siekiama dalyviams suteikti žinių bei kultūrinės patirties, ką Advento laikotarpis turėtų reikšti mūsų šiuolaikiniam gyvenimui. Galime švęsti Kalėdas, kaip prisiminimą, kas įvyko prieš 2 tūkstančius metų. Arba galime švęsti atėjimą “kažko”, kas keičia pasaulį čia ir dabar. Užsiėmimo metu sužinosite, kokių tipų būna Advento vainikai ir iš ko jie gaminami. Mokysimės paprasčiausio ir gražiausio vainiko pynimo būdo. Jaukioje aplinkoje ir ramybėje, su meile ir šiluma, skambant muzikos garsams, galėsite patys pasigaminti vainiką iš kankorėžių ir kitų rudens gėrybių, kuris jus džiugins Advento laiku.

Edukacijos trukmė- 1,5val. Kaina – 6Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius: 15-30asm. Edukacija tinkama vyresniems moksleiviams nuo 5kl.  Mažesni vaikai turėtų gaminti su tėvelių pagalba. Atvykstame pas Jus į svečius.

Edukacija gali būti finansuojama Kultūros paso: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2290

Ar kada nors girdėjote kur atsirado Kalėdinė eglutė ir kodėl žybčioja ant jos lemputės? Kodėl mes puošiame būtent šią žaliaskarę, o ne kitą medį?? O ar žinojote kokiais žaisliukais puošė eglutes mūsų seneliai? Šias ir dar daugelį kitų įdomių istorijų išgirsite mūsų edukacijoje apie kalėdinius žaisliukus. Siekiame vaikučius supažindinti su šv. Kalėdų tradicijomis ir papročiais, įdomiausiomis šventės ypatybėmis. O linksmiausia dalis, kad edukacijų metu, vaikai patys pasigamins kalėdinius žaisliukus iš veltinio, pagal savo nuotaiką mėgstamas spalvas, fantaziją ir kūrybą. Parsinešime dalelę šilumos ir Kalėdų tradicijų į savo namus.

Edukacijos trukmė – 1val. Kaina – 5Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius: 15-30asm. Atvykstame pas Jus į svečius.
Edukacija Kultūros pase: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1777

Tai interaktyvi edukacija, kurioje sužinosite apie kosmoso stebuklus, žvaigždynus ir neaprėpiamas galaktikas… Susipažinsite su M.K.Čiurlionio darbais ir sužinosite, kuo jis prisidėjo prie Lietuvos etnokosmologijos mokslo bei kokį įnašą mūsų kultūrai padarė protėvių atradimai, kosminių ženklų stebėjimas. O kad žvaigždės būtų šiek tiek arčiau, pasigaminsime po asmeninį šviečiantį žvaigždyną. Visa ko pabaigoje, Jūsų klasės sienos pavirs į tikrą planetariumą! Skraidysime po žvaigždynus, planetas, galaktikas, stebėsime Paukščių taką, nuostabias Šiaurės pašvaistes! Patirti įspūdžiai tikrai užgniauš kvapą!

Edukacijos kaina – 5Eur/asm. su visomis priemonėmis. Vaikų prašome turėti savo žirkles.
Edukcija Kultūros pase: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/3247

Kodėl nemažai mokinių neturi atsakymo, kuo norėtų būti užaugę? Tik todėl, kad nežino profesijų. Atkreipkite dėmesį, kokias specialybes dažniausiai išvardija: pardavėjas, mokytojas, gydytojas, policininkas, teisininkas, vadybininkas. Žino, ką daro tėvai, seneliai, giminaičiai, aplinkiniai, bet profesijų juk žymiai daugiau. Todėl ypač reikšmingas yra profesinis orientavimas mokyklose. Šia edukacija siekiame vaikus supažindinti su įvairiomis pasaulio profesijomis ir darbais, su kuriais nesusiduriame kasdieną. Dalyviai, multimedijos pagalba, pamatys daug įdomių nuotraukų, video, išgirs dainų ir garsų, kurių pagalba diskutuosime apie įvairius darbus, jų svarbą ir tolerantiškumą vieni kitiems. Kalbėsime, jog nėra blogų darbų, ir kad kiekvienoje srityje gali būtų geriausiais specialistas bei, kad visi darbai yra reikalingi.

Aptarus profesijas, kiekvienas vaikas atsistos prieš filmavimo kamerą, ir išreikš savo mintis, kuo norėtų būti užaugęs. Po edukacijos visų vaikų video bus sumontuoti į gražų filmuką ir vaikai turės smagų prisiminimą iš vaikystės, bei puikų paskatinimą siekti savo tikslų. Šis filmukas gali būti labai puiki dovana mokyklos  ar darželio išleistuvių proga!

Edukacijos trukmė – 1,5val. Kaina – 5Eur/asm. Dalyvių skaičius – 15-30asm. Su visomis priemonėmis atvykstame pas Jus į svečius.

Ar kada nors girdėjote kur atsirado tapyba ant vandens ir kokie buvo pirmieji piešiniai? Ar daug laiko ir pastangų reikalauja nupiešti tokius piešinius? Bei kaip jie gali būti perkeliami ant popieriaus ir kitų medžiagų? Visa tai ir dar daugiau sužinosite sudalyvavę edukacijoje.

Tapyba ant vandens – tai meninė-terapinė edukacija, kurioje patirsite visus nepakartojamus pojūčius piešiant ant vandens, atsipalaiduosite ir pasinersite į gražiausias spalvas. Tapyba ant vandens yra unikali tuo, kad nerasime nei vieno vienodo piešinio. Kiekvienas piešinys yra vienintelis ir nepakartojams, o piešti gali nuo pačio mažiausio iki vyriausio, nes tai nereikalauja jokių meninių sugebėjimų ar žinių.

Edukacijos trukmė – 1val. Kaina – 5Eur/asm. su visomis priemonėmis. Dalyvių skaičius 15-30asm.

Edukacija yra finansuojama ir Kultūros paso: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1790
Vyresniems moksleiviams: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4425